Türk teknoloji şirketi 9 ayda 3,5 milyon dolar değerlemeye ulaştı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya çapında teknoloji şirketleri ekonomik gelişmelerin tesirini derinden hissetse de, Türkiye teşebbüs ekosistemi 2022’de dirençli kaldı. KPMG’nin raporunda 2022’nin ikinci çeyreğinin rekorlara imza attığı belirtilirken, bu trend yılın ikinci yarısında da devam etti.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin pek birçoklarının işe alımları durdurduğu yahut işgücünde küçülmeye gittiği bir periyot yaşanırken, Türkiye girişimcilik ekosistemi global ekonomik gelişmelere karşı dirençli pozisyonunu sürdürdü. Global danışmanlık şirketi KPMG’nin raporunda 2022’nin ikinci çeyreğinde global startup yatırımlarının bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran %27 gerilediği görülse de Türkiye’deki teşebbüsler yılın ikinci çeyreğinde 82 mutabakatla rekor tazeledi. Birebir trend, yılın ikinci yarısında da devam etti. Yılın başında kurulan ve eylülde Hollanda ve Türkiye’de faaliyet gösteren yatırım fonu ISTCAPITAL’den 2,5 milyon dolar değerlemeyle yatırım alan yerli akıllı tahliller şirketi TeaTechs, 1,5 ay sonra hizmet olarak yazılım bölümünde tanınan Mithat Özbek’ten yeni bir yatırım daha alarak değerlemesini 3,5 milyon dolara taşıdı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan TeaTechs Smart Solution CEO’su Tunç Emre Toptaş, “TeaTechs’i ortaklarım Ali İtimat ve Emrah Erşen’le 2022’nin birinci çeyreğinde kurduk. Yılın sonuna yaklaşırken, 1,5 ay ortayla iki büyük yatırım alarak değerlememizi 3,5 milyon dolara taşıdık. Hizmet olarak yazılım kesiminde dünya çapında tanınan Mithat Özbek’in TeaTechs’e güvenmesi bize gurur veriyor” dedi.

“Başarılı bir SaaS şirketi olmanın yolu kullanıcılara kıymet katmak”

Hizmet olarak yazılım mimarisinin iş zekasına sahip taşınabilir ve web tabanlı akıllı dijital dönüşüm teknolojileriyle gerçekleştirmede kıymetli rol oynadığına dikkat çeken Tunç Emre Toptaş, “Yapay zeka, objelerin interneti (IoT), davranışların interneti (IoB), coğrafik bilgi sistemleri ve DevOps üzere alanlara odaklanan TeaTechs, her ölçekten işletmenin dijital dönüşümünü gerçekleştiren web ve taşınabilir tabanlı akıllı hizmet olarak yazılım (SaaS) uygulamaları üretiyor. Başarılı bir SaaS şirketi olmanın yolunun kullanıcılara kıymet katmaktan, onların işlerini kolaylaştırırken çıkarlarını artıran kolay ve kullanılabilir tahliller üretmekten geçtiğine inanıyoruz. TeaTechs Smart Solutions olarak kullanıcılarımızın güçlü ve zayıf istikametlerini çok âlâ tahlil etmeye, yazılımları tasarlarken empati yapmaya odaklanıyoruz. Gerçek eserin her şeyden evvel kendinizi kullanıcının yerine koyarak tasarlanabileceğini düşünüyoruz. Bu yaklaşımımız, TeaTechs’i 1 yıldan kısa bir müddette 3,5 milyon dolar değerlemeye ulaştırdı” sözlerini kullandı.

“Dünya markası olma yolunda süratle ilerliyoruz”

TeaTechs olarak birinci yatırımlarını daha evvel ABD’de 11sight, Birleşik Krallık’ta Wiseworks ve Türkiye’de Vispera üzere şirketlere yatırım yapan ISTCAPITAL’den aldıklarını hatırlatan TeaTechs Smart Solution CEO’su Tunç Emre Toptaş, değerlendirmelerini şu tabirlerle sonlandırdı: “Müşteri odaklı eser vizyonunu DNA’sının en değerli modülü olarak konumlandıran TeaTechs olarak yatırım süreçlerinde yatırımcılarımızın TeaTechs’e paha katacak, vizyonumuzu daha da üstlere taşıyacak, hizmet olarak yazılım kesimindeki tecrübelerine güvendiğimiz isimler olmasını önemsiyoruz. Yatırımcılarımızla sadece finansal değil, entelektüel bir bağ kurmaya odaklanıyor, onları yalnızca bir sermaye kaynağı olarak görmüyoruz. Bu manada memleketler arası şirketlerde CEO’luk ve idare konseyi başkanlıkları üzere vazifeleri muvaffakiyetle yürütmüş, dünyanın en büyük SaaS markalarını Türkiye’ye getirmiş ve yönetmeyi sürdüren Mithat Özbek üzere bir ismin TeaTechs’e güvenmesi, ailemizin bir kesimi olması bizim açımızdan gurur ve memnunluk verici. Yatırımcılarımızdan aldığımız güç ve geliştirdiğimiz yapay zeka, IoT, IoB, DevOps ve coğrafik bilgi teknolojileri uygulamalarıyla SaaS bölümünde ülkemizden çıkan birinci global marka olma maksadımıza süratle ilerliyoruz.”

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Türk teknoloji şirketi 9 ayda 3,5 milyon dolar değerlemeye ulaştı!

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!