Türk Diş Tabipleri, Memleketler arası Kongrede Bir Ortaya Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Dişhekimleri Odası (İZDO) tarafından Tepekule Kongre ve Stant Merkezi’nde bu yıl 29’uncusu düzenlenen Memleketler arası Bilimsel Kongre ve Standı, kesim temsilcileri ve akademisyenleri bir ortaya getirdi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Bilimsel Komite Lideri Prof. Dr. Murat Türkün,

İzmir’in önde gelen üniversiteleriyle birlikte 6 ay boyunca çalışarak varlıklı bir içerik hazırladıklarını söyledi

Prof. Dr. Türkün, “Bu kongre için bütün üniversitelerden akademisyenlerin bir ortaya geldiği bilimsel komitemiz, yaklaşık 6 ay boyunca çalışarak hoş bir program oluşturdu. Kongre kapsamında, tüm diş hekimliği disiplinlerini içine alan 39 konferans, kelamlı bildiri ve sunumlarda aktüel bilgi ve tecrübeler paylaşılıyor. Program herkes için yararlı başlıklar içeriyor. Tüm konuklara iştirakleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu

Bini Aşkın Diş Tabibi Buluştu 

İZDO ve Kongre Genel Sekreteri Serdar İhtilal Erkmen de, “Kongremize bu yıl, bin 100’e yakın diş tabibi ve 250 diş hekimliği fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi katılıyor. Kongre kapsamında kurulan stand alanında ana sponsorumuz Megagen’e, dayanak sponsorlarımız Topçu, Sis Diş ve Bahadır Dental firmalarına ve Eskişehir’de bize takviye olan Sudamep firmasına da teşekkür ederiz. Kongremizde 2 bin metrekarelik alanda 3 gün boyunca pahalı iştirakçi firmalarımızla birlikte olacağız. 26 – 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğimiz İkinci Bahar Sempozyumu’nu da şimdiden duyurmak isteriz. Bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz” tabirini kullandı.

Bilim Ve Eğitim Vurgusu

İZDO Lideri Deniz Çağında ise, yıllardır klâsik hale gelen ve Türkiye’nin en geniş iştirakli diş hekimliği kongrelerinden olan 3 günlük aktiflikte bir defa daha buluşmanın memnunluğunu yaşadıklarını lisana getirdi.

Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi’ne bu yıl da geniş bir iştirak sağlandığını kaydeden Lider Deniz Çağında, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bir meslek odasının en kıymetli misyonlarından biri de meslektaşın mezuniyet sonrası eğitim muhtaçlığını karşılamaktır. Biz İZDO olarak perşembe akşamı seminerleri, kurslar ve yılda iki kere düzenlediğimiz kongrelerimizle mezuniyet sonrası daima diş hekimliği eğitiminde, Türkiye’nin önde gelen Diş Doktorları Odası olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. TDB kongrelerinden sonra Türkiye’nin en geniş iştirakli diş hekimliği kongrelerini gerçekleştiren odamız, diş hekimliği eğitimi yanında çok kapsamlı standıyla de ülkemizin olumsuz ekonomik şartlarında meslektaşlarımıza uygun alışveriş imkanları sunuyor. Bölümdeki durağanlığa hareket getirerek firmaların kendilerini tanıtması için de fırsatlar sağlıyor. Güz devri kongrelerimizin değerli özelliklerinden biri de bu kongre tarihlerinin Cumhuriyet ve Atatürk’ü anma haftalarına denk getirilmesidir. Bugün eğitimden mahrum kalmış, üretmekten çok rant peşinde koşan bir toplumun nasıl çöküş gösterdiğini maalesef çok âlâ biliyoruz. O yüzden uygun eğitim almış kısmı temsil eden bizler, çalışmak ve öğrenmek ismine etrafımıza öğrencilerimize ve hastalarımız ışık olmalıyız. Hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum (BSHA)

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Türk Diş Tabipleri, Memleketler arası Kongrede Bir Ortaya Geldi

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!