Personel Sıhhati İşyeri Hekimliği Komite Toplantısı Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sandviç Kralı

İstanbul Tabip Odası (İTO) Personel Sıhhati İşyeri Hekimliği Kurulu toplantısı yapıldı.

Gündemin daima değiştiği ülkemizde işyeri hekimliğini ilgilendiren mevzularda belirlenen öncelikli mevzular ele alındı.
Birinci olarak İSG Profesyonellerini yakından ilgilendiren ve bilhassa işyeri doktorlarında uygulamada problemler yaratan yeni İSG Katip uygulaması lisana getirildi.

Bu hususta karşılaşılan sıkıntılar, yeni ne getirdiği ve neler götürdüğü konuşuldu. Sistemin tam hazır olmadan uygulamaya geçilmesi ve geçiş sürecinde yeni sistemin tam olarak anlatılmadığı ve bu hususun paydaşları olan İSG Profesyonelleri ile tam konuşulmadan aksiyon alınması sıkıntıların en başında olduğu vurgulandı.

Bu husus ile ilgili bir basın duyurusu hazırlanması kararlaştırıldı.

İşçi Sıhhati İşyeri Hekimliği Kurul Toplantısı

Gündeme, 6331 sayılı yasanın 10. Yılı nedeniyle 11-12 Kasım 2022 tarihinde Ankara’da DİSK, KESK, TMMOB, TDB ve TTB nin ortaklaşa düzenleyeceği sempozyum konuşularak toplantıya devam edildi.

Program gözden geçirilip kimlerin katılabileceği konuşuldu.

İşçi Sıhhati ve İş Güvenliği Nasıl Sağlanır ?

Sempozyumda “İşyeri Tabipleri Çalışma Şartları ve İş Güvencesi” konusunda İTO İSİH Komitesinden konuşmacı olacak Dr. Celal Mestçioğlu’na konusu ile ilgili katkılar açıklandı.

Her ay planlı olarak düzenlenen eğitim programımızın konuşulması ile gündeme devam edildi.

Eğitim konusunu daha organize devam ettirmek ismine bir eğitim konseyi oluşturuldu. Bu şuranın birinci fırsatta toplanıp bundan sonraki eğitim mevzularını belirleyip bir takvime bağlaması kararlaştırıldı. Böylelikle işyeri tabiplerine evvelce duyuruların yapılması ve iştirakin daha da artmasının sağlanması düşünüldü.

Bu eğitimlerin de mümkün olduğunca yüz yüze olması kararı alındı.

Gündeme OSGB’lerle ilgili yapmayı planladığımız anket çalışmasının yapısını tartışmayla devam edildi. Bu çalışma için komite üyelerimizden Dr. Mustafa Sülkü’nün gerekli bilgileri toplayıp bir sınıflandırma yaparak ankete baz teşkil edecek kaynak oluşturmasına karar verildi. Bu bilgilerin kıymetlendirilmesi sonucunda evvel anket çalışması takiben de odak küme çalışması yapılması kararı alındı. Bir sonraki toplantımızın tarihini 13 Aralık 2022 olarak belirleyip katkı sunacak daha çok arkadaşımızı ortamızda görme dileği ile toplantımızı sonlandırıldı. (Kaynak: İstanbul Tabip Odası) (BSHA-Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Personel Sıhhati İşyeri Hekimliği Komite Toplantısı Yapıldı
Adıyaman Çiğköftecisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!