“Manzaralar” Adlı Tiyatro Oyunu Didim Halkı Tarafından Büyük İlgi Gördü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sandviç Kralı

10 Ekim Didim Umut Tiyatrosu tarafından Nurullah Koca Bıyık Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Manzaralar” adlı tiyatro oyun büyük ilgi gördü. Didim Belediyesi’nin katkılarıyla sahnelenen tiyatro oyununun yazar ve yönetmenliği üstlenen Selami Uncuoğlu sahneye koyduğu bu oyunda eleştirel bir dil kullanarak trajikomik bir şekilde olayları anlattı.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeynel Şener, bazı siyasi parti, sendika ve STK temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda tiyatro sever oyunu izledi.

Manzaralar oyunu 8 adet skeç tarzında sahnelenirken aynı zamanda günümüz gerçekliklerine uygun eleştiriler barındırarak halkın ilgisini çekmeyi başardı. Küçük yaşta evlilikten, kadın hakları, ekonomik çöküş, hukuk sisteminin işleyiş biçimi, sağlık sistemi gibi bir çok konu, eleştirel olarak trajikomik bir dilde anlatıldı.

Oyunda yer alan skeçler ” Üremek Yasak, Düttürü Dünya, Sinema Sinema, Kadın Erkek Eşittir, Ah Adalet, Kuşaklar Arası Meydan Muharebesi, Doktor Doktor, Biz Eskiden ” olurken, skeçleri Bahri Acar, Burcu Açıksöz, Dursun Keleş, İlhan Işık, İsmet Kemal Bülbül, İlke Korkmaz, Kasım Şimşek, Süleyman Aydın, Sultan Parıltı, Türkan Şener, Yasemin Zengin ve Yeter Günyel Tandoğan sahneledi.

Oyunun dekor ve kostümleri Türkan Şener, Nilgün Duraner, Zerrin Alparslan ve İbrahim Norman tarafından yapılırken, ses ışıkta Ali Erkullar ve Salih Zeki Yavuz yer aldı.

Büyük ilgi ile izlenen tiyatro oyunu ayakta alkışlanırken, kapanışta konuşan 10 Ekim Didim Umut Tiyatrosu Başkanı Türkan Şener ” Bütün oyuncu arkadaşlara, oyunun dekor ve kostümlerini hazırlayanlar ve ses, ışık ekibine verdiğiniz emekler için çok teşekkür ederim. “dedi.

Tiyatromuzun kapıları herkese açıktır

Şener ” Tiyatromuzun Didim’e ve Didim halkına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum, kültürel ve sosyal olarak gelişmemizi sağladığı için çok mutluyum. Tüm Didim halkına bize verdiği destekten ötürü ayrıca teşekkür ediyorum. Tiyatromuzun kapıları herkese açıktır. Yeni katılımlarla daha fazla büyümeyi ve daha fazla kitleye hitap etmeyi hedefliyoruz. ” dedi.

Tepki Ver | g_zel2
2
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
“Manzaralar” Adlı Tiyatro Oyunu Didim Halkı Tarafından Büyük İlgi Gördü
Adıyaman Çiğköftecisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!