Konaklama bölümünün en uygunları İstanbul’da buluşuyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan üçüncü çeyrek turizm istatistiklerinde, turizm gelirlerinin geçtiğimiz yılın tıpkı periyoduna nazaran %27,1, ziyaretçi sayısının ise %54 arttığı görüldü. Bu artışın öncüsü olan İstanbul, “Lüksün Oscar’ı” olarak isimlendirilen ödül merasimine mesken sahipliği yaparak turizm ve konaklama sanayisindeki yerini sağlamlaştıracak.

Türkiye’de turizm sanayisinin gidişatına ait kapsamlı içgörüler sunan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) dataları geçtiğimiz günlerde açıklandı. TÜİK datalarına nazaran Türkiye’de turizm gelirleri, 2022’nin üçüncü çeyreğinde evvelki yılın tıpkı devrine nazaran %27,1 arttı. Ziyaretçi sayısı ise tıpkı devirde %54 yükseldi. Geçtiğimiz haftalarda 56 restoranla Michelin Rehberi’ne giren, dünyaca ünlü seyahat yayını Condé Nast okurları tarafından “dünyanın en düzgün havalimanı” seçilen İstanbul Havalimanı’na mesken sahipliği yapan, kıtaları birbirine bağlayan kültür, cümbüş ve lüks merkezi İstanbul, bu yükselişin öncüsü oldu. İstanbul’un bu potansiyeli, konaklama kesiminin en özel etkinliklerinden sayılan ve “Lüksün Oscar’ı” olarak isimlendirilen bir aktiflikle taçlandırılacak. Bu yıl onuncu kere düzenlenen Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Awards (SSLHLA) ödül merasimi, 19 Kasım’da Lazzoni Hotel’de gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ödül merasimi tertibinin kurucusu ve lideri Khalil El-Mouelhy, “Küresel turizm sanayisi tarafından kabul görmüş ve on yıllık bir geçmişe sahip milletlerarası bir ödül merasimi, birinci sefer İstanbul’da gerçekleştirilecek. 15’i aşkın ülkeden konaklama ve lüks bölümünün öncülerinin katılacağı bu özel aktiflik, global ilgiyi Türkiye’ye çekecek” dedi.

Lüks turizm bölümü 2030’a kadar 82 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacak

2013’te başlayan ve geçtiğimiz iki yılda online olarak gerçekleştirilen aktiflik, turizm ve konaklama kesiminde en harika tecrübeleri sunan bölüm devlerini ödüllendiriyor. Otelcilik ve ömür üslubu sanayisinin üst seviye isimlerini bir ortaya getiren gala merasimine prensler, prensesler, siyasetçiler, bürokratlar ve yüksek profilli iş insanları katılıyor. Yeni araştırmalarda lüks turizm dalının 2030’a kadar 82 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacağının öngörüldüğünü söyleyen Khalil El-Mouelhy, “Ziyaretçilerine dikkat çeken mutfak, lüks, kültür ve tarih tecrübeleri sunan Türkiye her vakit turizm kesiminin ön saflarında yer aldı. Bugün, dalın toparlanma sürecinin sonuna yaklaşırken, sanayinin standartlarını belirleyen markaları ödüllendirmek ve konaklamanın geleceğini konuşmak için sabırsızlanıyoruz. 2023 ve sonrasında lüksün tarifini tekrar yapacak ve ziyaretçilere eksiksiz tecrübeler sunacak markaları İstanbul’da bir ortaya getiriyoruz” diye konuştu.

“İstanbul, birinci kere bu çeşit bir aktifliğe mesken sahipliği yapıyor”

Dünyaca ünlü turizm ve konaklama devlerinin CEO’larının, genel müdürlerinin ve sahiplerinin katılacağı aktiflikte, lüks konaklama ve ömür üslubu sanayisi için global harikalığın simgesi sayılan Signum Virtutis plaketleri de sahiplerini bulacak. Ece Vahapoğlu’nun sunuculuğunda gerçekleştirilecek ödül merasiminde The Voice, All Together Not, The Masked Singer üzere müzikleriyle tanınan Gürcü müzikçi Nutsa Buzaladze sahne alacak. Aktiflik yeri olarak yanlışsız bir markayla çalışmanın kıymetli olduğunu düşündüklerine dikkat çeken SSLHLA Kurucusu ve Lideri Khalil El-Mouelhy, değerlendirmelerini şu tabirlerle sonlandırdı: “Bu özel gün için Lazzoni Hotel ile ortak olmaktan memnunluk duyuyoruz. İş birliğini kurgularken, İstanbul’un birinci sefer bu çeşit bir aktifliğe mesken sahipliği yaptığını göz önünde bulundurarak gereken hakikat tecrübeye ve yüksek kaliteli hizmete sahip bir Türk markası seçmenin değerli olduğunu düşündük. Lazzoni Hotel, tüm bu ihtiyaçları kusursuz bir halde karşılıyor. Dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelecek konuklarımız, Tarihi Yarımada ve Beyoğlu’nu birbirinden ayıran, İstanbul’un Altın Boynuz’u Haliç’i tüm hoşluğuyla deneyimleyebilecek.”

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Konaklama bölümünün en uygunları İstanbul’da buluşuyor!

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!