Karaarslan: “Büyük eczacı mitingini erteleme kararı alındı”

featured
21. BÖLGE AYDIN ECZACI ODASI BAŞKANI SEFA KARAARSLAN BARTIN AMASRA'DAKİ MADEN OCAĞINDA YAŞANAN VE TÜM TÜRKİYE'Yİ DERİNDEN ÜZEN PATLAMA SONRASI 16 EKİM PAZAR GÜNÜ ANKARA'DA YAPILACAK OLAN 'BÜYÜK ECZACI MİTİNGİ'NİN ERTELENDİĞİNİ AÇIKLADI. (MURAT UÇKAÇ/AYDIN-İHA) 21. Bölge Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan Bartın Amasra'daki maden ocağında yaşanan ve tüm Türkiye'yi derinden üzen patlama sonrası 16 Ekim Pazar günü Ankara'da yapılacak olan 'büyük eczacı mitingi'nin ertelendiğini açıkladı.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  1. Bölge Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan Bartın Amasra’daki maden ocağında yaşanan ve tüm Türkiye’yi derinden üzen patlama sonrası 16 Ekim Pazar günü Ankara’da yapılacak olan ‘büyük eczacı mitingi’nin ertelendiğini açıkladı.

Bartın Amasra’da bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocağında meydana gelen patlamada 26 maden işçisi şehit oldu. Yaşanan olay sonrası 21. Bölge Aydın Eczacı Odası Başkanı Sefa Karaarslan, eczacılalar olarak sorunlarını duyurmak için 16 Ekim Pazar günü Ankara’da gerçekleştirilecek olan ‘büyük eczacı mitingi’nin ertelendiğini açıkladı. Patlamada hayatını kaybeden işçilerin ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyen Karaarslan, “Bartın Amasra’da yaşanan maden ocağındaki patlama sonucunda çok sayıda madencimizin göçük altına kalması ve 26 maden işçisinin yaşamını yitirmesi hepimizi yasa boğmuştur. Göçük altında kalan maden işçilerimizin bir an önce kurtarılması en büyük temennimizdir. Yaşanan bu elim olay nedeniyle, Türk Eczacılar Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası 16 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan’da düzenlenecek ‘büyük eczacı mitingi’ni erteleme kararı almıştır. Faciada yaşamını yitiren maden işçilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm milletimize baş sağlığı ve sabır, yaralı kurtulan madencilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

AYDIN (İHA)

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Karaarslan: “Büyük eczacı mitingini erteleme kararı alındı”

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!