featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hekim dışı sıhhat çalışanına icap fiyatı ödenmemesi reaksiyonlara yol açtı.

Sağlık Hizmetleri Sendikası Genel Lideri Hasret Akarken “Mağduriyetlerin giderilmesi için sonuna kadar uğraş edeceğiz. Hedefimiz işçinin hakkını almasıdır” diye konuştu. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün 30.3.2022 tarihli “hekim dışı işçinin icap nöbet ücreti” bahisli yazısı Kamu Denetçiliği Kurumu’na taşındı. Sıhhat Bakanlığının yazısında yalnızca uzman doktorlara tuttukları icap nöbeti karşılığında nöbet fiyatının ödenebileceği yer alıyordu. Tabip dışındaki çalışana icap nöbet fiyatının ödenmeyeceğini talimatlandıran Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’ne Kamu Denetçiliği Kurumundan icap nöbetleri ile ilgili doktor dışı sıhhat işçisini de kapsama alınması konusunda tavsiye kararı çıktı.

İcap Fiyatı Noktasında Revize Olmalı 

Konuya ait Sıhhat Hizmetleri Sendikası da açıklamada bulundu. Sıhhat Hizmetleri Sendikası Genel Lideri Hasret Akarken şunları söyledi: ‘”Hekim dışı işçiye icap nöbeti ödenmeyeceğine dair yazı bakanlık tarafından yayınlandıktan sonra hukuk servisimiz bir çalışma yapmış türel müracaatımız için öncelikle Kamu Denetçiler Kurumuna müracaat yapılmıştır. Müracaatımız sonucunda ‘’Tavsiye Kararı’’ avukatlarımıza bildiri edilmiştir. SAHİM-SEN mağduriyetleri giderilmesi konusunda gayretine devam edecektir. İcap nöbeti tutup icap nöbet fiyatları ödenmeyen meslektaşlarımız Tavsiye Kararını ek yapıp çalıştıkları kurumlarına müracaatları gerekmektedir Sıhhat Bakanlığı’nın da en kısa müddette mağduriyetleri gidereceğini bu karara istinaden gerekli revize süreçleri yapacağını kıymetlendiriyoruz. Gayemiz işçinin hakkını korumak kamu ziyanı oluşturmamaktır” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
İcap Fiyatı Mağduriyeti !

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!