featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seneler önce geçirmiş olduğu kaza sonucunda uzun süre yatağa bağlı kalan ve 2018 yılında bacağını kaybeden genç müzisyen U.K(40) ayağına yapılan protezle tekrar hayata bağlanmış ve onun sayesinde kendi mesleği olan müzisyenliği icra ediyordu. Lakin geçirdiği trafik kazasından sonra bastonlara esir bir hayat sürmeye başladı.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde yaşayan genç müzisyen U.K(40) 2013 yılında Antalya’da geçirmiş olduğu trafik kazasından ötürü uzun süre yatağa bağlı kalmış. 2018 yılında sol bacağını kaybetmesiyle birlikte bacağına yapılan protezle tekrar hayata tutunmuştu. Ağustos ayında müzisyenlik yapmış olduğu yere yürüyerek giderken, yaya geçidinden karşıdan karşıya geçmeye çalışıyorken protez bacağı kırılmış ve bastonlara esir olmak zorunda kalmış. Bu durumdan ötürü mağdur olan ve hayatı alt üst olan genç müzisyen U.K(40) şu açıklamalarda bulundu:

“2013 yılında motor kazası yaptım. Kaza yaptığım süreçten bu yana toplam 40 ameliyat geçirdim ve 378 saat narkozda kaldım. Kaza tarihi 2013 yılından itibaren 2018 yılı ortasında olan süreci yatalak olarak geçirdim. 2018’de mart ayında sol bacağım diz üstü kesildi. Durumum olmadığından geçen sene bana ortez protez(bacak) yapıldı. Özel bir şirket tam bitti dediğim yerde bana umut oldu ve hayata tekrardan başlama sebebim olan protezi yaptılar. Lakin bu protez, şirket tarafından bacağıma takıldığından itibaren protez bacağın problemleri görünmeye başladı. Protezin bir eklemi kırıldı yolda yürürken ölüm tehlikesi atlattım. Oturup kalktığım vakitlerde protezde dönmeler başladı. Protez dört kez değişime uğradı. En son ağustos ayında yolda işe giderken karşıdan karşıya geçtiğim anda eklemim yeniden kırıldı, yol ana yoldu ve çift şeritliydi, otomobillerden biri beni altına alabilirdi. Bunların hepsi elimde ispatlı olup, yapılan protezinde ayıplı ürün olduğuna dair kanıtlarım ve şahitlerim var. Firma sahibi olan şahıs bırakın konutuma bir defa gelmeyi, arayıp sormadı bile. Bu olayların tersine benim mağduriyetim onu ilgilendirmiyormuş. Protezi yaptıran kurum üç ayda parasını ödediği için yapan firma yalnızca protezin ücretini verirmiş. O vaktin fiyatıyla şimdiki vaktin fiyatı bir değil.”

Yetkililerden Yardım İstiyorum

“Ben şuan kaza geçirdiğim andaki psikolojimden daha kötü bir durumdayım. Hayata tekrar tutundum derken karanlıklar içindeyim. Ben yaklaşık olarak üç aydır evimdeyim ve yalnız yaşıyorum. Koltuk değneklerine bağlıyım, ellerim koltuk değneklerini kullanmaktan yaralanmaya başladı. Artık onları tutamaz hale geldim, kollarım bile halsizleşmeye başladı. Bunlardan da çok kaza geçirdiğim dönemden kalma kronik ağrılarım var tıpkı vakitte kalçamda da iç protez var, koltuk değneğiyle yürüdüğüm vakit iç protezime de ağırlık biniyor. Protez bacağımın olmamasından ötürü kendi işimi yapamıyorum, konut sahibim kapıma dayandı, engelli maaşı alıyorum lakin sarfiyatlarım çok, birebir vakitte maaşla aileme takviye sağlamaya çalışıyorum. Maddi problemimden ötürü müziğimi yapmam için gerekli olan gitarımı ve sazımı satışa çıkarmak zorunda kaldım. Mağduriyetimin giderilmesi ve hayata tekrar tutunabilmem için yetkili mercilerden yardım talep ediyorum.

Gültekin Polat Sepetçoğlu

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Genç Müzisyen Yardım Bekliyor

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!