“Döngüsel Kasım” farkındalık sineması yayınlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin öncü Döngüsel Dönüşüm Hareketi Nivogo, Kasım ayı fırsatlarını değişik bir bakış açısıyla ele aldığı Döngüsel Kasım Farkındalık Sinemasını yayınladı.
Kasım ayı boyunca süren “fırsatlar kaçacak” irtibatları kullanıcıları gereksinimlerinden fazlasını almaya iterken, üretilen atık ölçüsünü da giderek artırıyor. Sürdürülebilirlik Akademisi’nin yılın startup’ı olarak seçtiği Nivogo, muhtaçlık fazlası alınarak dünya üzerinde oluşan bu yüke karşılık, süratli modaya döngüsel bir alternatif sunuyor.

Gerçeklerle Black Friday (Kara Cuma)

2000’lerin başından bu yana Kasım ayı, indirimlerin ve fırsatların periyodu olarak geçiyor. Kasım ayı boyunca yapılan irtibatlar ile beşerler fırsatları kaçıracağı endişesiyle gereksinimlerinden fazla eser satın alıyor. Araştırmalar ay boyunca satın alınan bu eserlerin %80’inin çöpe atıldığını yahut yakıldığını belirtiyor. Öte yandan yalnızca İngiltere’de bu yılki Black Friday’in eser teslimatlarının 429.000 metrik ton sera gazı emisyonuna sebep olması bekleniyor. Böylelikle ay boyunca artan üretim ve tüketimin yarattığı karbon emisyonu ve su kullanımı dünya üzerinde yük oluşturmaya devam ediyor.

Nivogo’yla Gerçek Fırsatlar

Hızlı modaya sunduğu döngüsel alternatifle hem markaların hem kullanıcıların farklı sebeplerden artık kullanamadıkları eserlerini Türkiye’nin birinci ve en büyük Yenileme Merkezi’nde yenileyerek tekrar satışa sunan Nivogo, Kasım ayı fırsatlarına da yepisyeni bir bakış açısı getiriyor. Nivogo tarafından hazırlanan farkındalık sinemasında, Kasım ayı boyunca göz gerisi edilmesi imkânsız üzere görünen fırsatların art planındaki çevresel tesir konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor. Oben Alkan’ın samimi anlatımıyla çekilen “Döngüsel Kasım” farkındalık sineması, Black Friday’e iki gün kala, 23 Kasım Çarşamba günü Nivogo toplumsal medya hesaplarından yayınlandı.

Nivogo Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CMO) Tunahan Baş; “Fırsatlar kaçacak kaygısıyla gereksinimden fazla alınan eserlerin dünyada inanılmaz bir yük oluşturduğunu, sürdürülebilir yeterli bir dünya hayali olan herkesle paylaşmak istedik. Gayemiz, insanların gereksinimleri olmayan eserleri sadece fırsat kaçacak endişesiyle satın almaması konusunda farkındalığı sağlamak ve döngüsel alışveriş konusunda alışkanlıkları değiştirmek. 1 milyon yenilenmiş eserimize yaklaştığımız bu günlerde, Nivogo olarak sunduğumuz döngüsel alışveriş ile, sürdürülebilir düzgün bir dünyanın mümkün olduğu farkındalığını yaratmayı umuyoruz” diyerek umutlu yarınlar için harekete geçmek isteyen herkesi, döngüsel dönüşüm hareketinin bir modülü olmaya davet etti.

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
“Döngüsel Kasım” farkındalık sineması yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!