featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi amacıyla başlatılan proje çerçevesinde Didim’de 8 üreticiye fiğ ve arpa tohumu dağıtıldı.

Aydın genelinde üreticilere tarımsal destek verilmeye devam ediyor. Bu çerçevede Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Pamuk Tarımında Münavebede Yem Bitkileri Kullanımı ile Arazilerin Etkinliğinin Arttırılması ve Boş Tarım Alanlarının Değerlendirilmesi’ projesi için il genelinde üreticilere yem bitkilerinden fiğ, yem bezelyesi ve arpa bitkileri tohumu temin edildi. İl genelinde yürütülen proje çerçevesinde Didim’de de 8 üreticiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üreticilere fiğ ve arpa tohumu dağıtıldı.

Destekle ilgili Didim Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Tarım Arazilerin kullanımının etkinleştirilmesi desteklemesi çalışmaları çerçevesinde Bakanlığımız bitkisel üretim genel müdürlüğümüzce onaylanan Pamuk Tarımında Münavebe ve Yem Bitkileri Kullanımı ile Arazilerin Etkinliğinin Artırılması ve Boş Tarım Alanlarının Değerlendirilmesi projesi için yem tohumu temin edilmiş olup yüzde 75 devlet destekli, yüzde 25 çiftçi katkısı 1000 kg fiğ tohumu 7 üreticimize ve 1 üreticimize de 300 kg arpa tohum dağıtımları gercekleştirilmiştir” ifadeleri yer aldı.

ÖNEMLİ TARIM KENTLERİNDEN OLAN AYDIN’DA TARIM ARAZİLERİNİN KULLANIMININ ETKİNLEŞTİRİLMESİ AMACIYLA BAŞLATILAN PROJE ÇERÇEVESİNDE DİDİM’DE 8 ÜRETİCİYE FİĞ VE ARPA TOHUMU DAĞITILDI. (UĞUR ESER/AYDIN-İHA) Önemli tarım kentlerinden olan Aydın’da tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi amacıyla başlatılan proje çerçevesinde Didim’de 8 üreticiye fiğ ve arpa tohumu dağıtıldı.

1
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Didim’de üreticilere ton tohum desteği

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!