Didim’de Bakkallar, Marketler, Tekel Bayiler Dernekleşiyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sandviç Kralı

Kuruluş için ilk adımı atan Didim bakkallar, marketler, tekel bayileri Yardımlaşma Derneği üyeleri, düzenledikleri toplantıyla derneğin amaçlarını ve yol haritalarının nasıl olacağını görüştüler.
Derneğin kurucu üyeleri İbrahim Norman, Mehmet Salih Yener, Ragıp Özdemir ve Özkan Ergücü kısa bir konuşma ile kendilerini tanıttı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Ragıp Özdemir; “Dernekleşmeye gittiğimiz bu süreçte hak ettiğimiz gelirlerimizin daha iyi elde edebilmek, birlik beraberlik içerisinde toptancılardan eşit miktarda iskontolarımızı alabilmek, gücü olup alan ama gücü olmayıp da alamayan, aldığı miktara göre iskonto alan esnaflarımızın hakkını korumaya çalışacağız. Bu haksızlıkların ortadan kaldırılması amacıyla çıktığımız bu yolda marketler, bakkallar ve tekel bayilerinden çok güzel tepkiler aldık. Şu an burada olamayan ancak bu süreçten yanlısı olduklarını, alacağımız kararların arkasında onlar da imzayı atacaklarını beyan etmiş bulunmaktadırlar. Önümüzdeki süreçte birlikten kuvvet doğar mantığıyla biz hep el ele vereceğiz. Bugüne kadar gece gündüz çalışıyoruz ama hak ettiğimizi kazanamıyoruz. Zaten zincir marketler var, ortada haksız rekabet şartları var. Elektrik paraları zaten almış başını gidiyor. Bu süreç içerisinde de bizim bir şekilde buna çözüm bulmamız gerekiyordu. Bunu da dernekleşmeye giderek, dernekleşerek birbirimize destek olarak, el birliğiyle, güç birliğiyle sesimizi daha iyi bir şekilde duyurarak hakkınızı en iyi şekilde alacağınızı inancındayım. Sizlerin de aynı kanaatte olduğunuz kanısındayım. Bu ilk adıma katılımınızdan dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyor, hayırlı işler bol kazançlar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.
Didim’de 220 bakkal, market ve tekel bayii bulunurken, kuruluş aşamasındaki derneğin şu an için 116 üyesi bulunuyor. Toplantıya katılanlar ile soru cevap şeklinde devam eden konuşmalar sonrasında derneğin resmiyet kazanmasından sonra bir araya gelinmesine karar verildi.

Tepki Ver | be_enmedim2
0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
2
be_enmedim
Beğenmedim
Didim’de Bakkallar, Marketler, Tekel Bayiler Dernekleşiyor
Adıyaman Çiğköftecisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!