Didim Emek ve Demokrasi Platformu ” Bu Ülkeye Barış Gelene Kadar Mücadele Edeceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim Sen binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamayı Didim Eğitim Sen Baştemsilcisi Belkıs Kahraman tarafından yapıldı. 
Yapılan resmi açıklamalara göre saldırıda 6 kişi yaşamını yitirdi, 2’sinin durumu ağır olmak üzere 81 kişi yaralandı. Açıklamasında yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Kahraman, “ Bu saldırı Toplumsal barışa yapılmış bir saldırıdır. Hedefi her kim olursa olsun, saldırı kimden gelirse gelsin bu insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz. 13.11.2022 günü İstanbul İstiklal Caddesi üzerinde bulunan bir mağaza önüne konulan bombalı bir paketin patlaması sonucu,  yapılan resmi açıklamalara göre 6 kişi  yaşamını yitirmiş, 81 kişi de yaralanmıştır. Öncelikle yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu saldırı sadece saldırı sırasında olay yerinde olanları değil bütün yurttaşları etkilemiştir. Bu acı hepimize aittir.” dedi.

TERÖR EYLEMİ ENDİŞE VE KAYGIYI ARTIRMIŞTIR
Saldırının ivedi ve etkili bir biçimde soruşturulması gerektiğini ifade eden Kahraman, “Pek çok kişinin ölümü ve yaralanması ile sonuçlanan yaşam hakkı ihlali niteliğindeki bu saldırı ivedi ve etkili bir biçimde soruşturulmalıdır. Toplumun adalet ve hakikat beklentileri doğrultusunda hareket edilerek eylemin failleri tespit edilmeli ve olay tüm hakikati ile kamuoyu ile paylaşılmalıdır.
Ülkemizde sivilleri hedef alan kör terör eylemleri ilk kez yaşanmıyor. Sonuçta şu veya bu örgütün üstlendiği, bir kısmının failinin karanlıkta kaldığı saldırıların sonuçları bütün halkın gündelik yaşamını etkileyecek biçimde siyasetin dizaynıyla sonuçlandı. Taksim’deki patlamanın arkasından yayın yasağının getirilmesi, internetin hızının düşürülmesi ve sosyal medyaya müdahale edilmesi ve sonuç olarak halkın haber alamaz hale gelmesi olayın etkisinin boyutlarını katlamış ve kaos duygusunu derinleştirmiştir. İktidarın kimi olayları nasıl fırsata dönüştürdüğü hafızalarda çok taze olduğundan bu terör eylemi endişe ve kaygıyı artırmıştır.” dedi.

BU ÜLKEYE BARIŞ GELENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ
Kahraman, basın toplantısında son olarak; “Ayrıca benzer olaylar sonrasında nefret söylemi kullanarak kişileri ve toplumun bir kesimini hedef gösterenlere ve olası hak ihlallerine karşı yetkilileri adli ve idari tedbir almaya çağırıyoruz. Yetkili kurum ve kişilerin böylesi zor zamanlarda yurttaşların temel haklarını korumaya, toplumsal barışın zarar görmemesi için de herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.
Yine Ülkede oluşması istenen kaos ortamına zemin oluşturacak her türlü şiddet ötekileştirme dili hızlıca terk edilerek, toplumsal uzlaşı ve diyalog, başta siyaset alanı olmak üzere tüm kesimlerce öne çıkarılmalıdır. Şiddet ve kaos ortamından beslenenlere bir kez daha söylemek istiyoruz. Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi, yitirdiğimiz Yurttaşlarımızın bize en büyük emanetidir. Barış ve kardeşlik özlemimiz sizin karanlık ufuklarınızdan çok daha güçlüdür. Bugün daha güçlü bir şekilde bir aradayız. Adalet, barış ve dostluk özlemimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bütün entrikalarınıza rağmen bu ülkeye barış gelene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Didim Emek ve Demokrasi Platformu ” Bu Ülkeye Barış Gelene Kadar Mücadele Edeceğiz

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!