Bu paklık eserlerinin her damlasında, 2.500 canlı probiyotik bakteri var!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sandviç Kralı

Pandemiden bu yana sürdürülebilirliğe ve sıhhate dair farkındalığın artması, hayat alanlarını daha sağlıklı yerlere dönüştüren sürdürülebilir paklık eserlerine talebi yükseltiyor. Etrafa ve insan sıhhatine yönelik hassasiyetlerini yeni eserleriyle bir adım öteye taşıyan BioBellinda ise probiyotik paklık eseri ProBioPlus’ı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği lansmanla tanıttı.

Pandemiyle birlikte etraf ve insan sıhhatine dair farkındalığın artması tüketicileri sürdürülebilir paklık eserlerine yönlendiriyor. Research and Markets’in mevzuya dair gerçekleştirdiği araştırma 2022’de 27,5 milyar dolar bedelinde olan global etraf dostu paklık eserleri pazarının 2027’ye kadar 39 milyar dolara ulaşacağına işaret ediyor. Etrafa ve insan sıhhatine yönelik hassasiyetlerini yeni eserleriyle bir adım öteye taşıyan BioBellinda ise probiyotik paklık eseri ProBioPlus’ı geçtiğimiz günlerde İstanbul Hilton’da gerçekleştirdiği lansmanla tanıttı. Şirket, eserleriyle paklığa dair klasik algıyı yıkarak tüm hayat alanlarını sağlıklı ortamlara dönüştürmeyi hedefliyor.

Ürünlerini, bireylerin birincil hayat alanı olan konutlar başta olmak üzere, sıkça vakit geçirdikleri tüm yerleri sağlıklı mikrobiyoma kavuşturma maksadıyla ürettiklerini belirten BioBellinda Genel Müdür Yardımcısı Fadim Çalışkan Aslan, lansmanları hakkında şu bilgileri paylaştı: “İnsanların hayat alanlarına kısa müddette yayılarak doğal bir ortam yaratan ve probiyotik bakterileri içeren ProBioPlus eserimizin lansmanı, klasik bir aktifliğin ötesine geçti. Lansmanda tahlil ortaklarımız, STK üyeleri, saha önderlerimiz ve Ar-Ge çalışmaları sırasında dayanak aldığımız pahalı akademisyenlerle bir ortaya geldik. 25 yılı aşkın deneyimimizle ve etraf hassas benimsediğimiz unsurlarla ürettiğimiz ProBioPlus isimli eserimizi, sahip olduğu üstünlükleri ve farklılıklarına dikkat çektiğimiz sunumları, özel tanıtım görüntüleri aracılığıyla konuklarımıza anlattık.”

Probiyotik paklık eserleri ile hayat alanlarında istikrar kuruyorlar

Doğal içeriklere sahip, GDO içermeyen eserleriyle birlikte silinebilir tüm yüzeylerde sağlıklı bir ortam oluşturduklarını söyleyen Fadim Çalışkan Aslan, eserlerinin özelliklerini şu formda sıraladı: “Yaşam alanlarımızı pak tutmanın, sırf kendimiz için değil, hem öbür canlılar hem de etraf için kritik bir ehemmiyete sahip olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ProBioPlus eserimiz ile logomuzla da öne çıkardığımız etrafa ve insan sıhhatine olan hassasiyetimizi derinleştirerek, mikro-kozmosumuzun istikrarını muhafazaya istekli oluyoruz. Kimyasal temizleyiciler ve dezenfektanlara karşı performans testlerinin Yeditepe Üniversitesi laboratuvarlarında yapılan eserimiz, yüzeyin derinliklerine inerek ziyanlı mikroorganizmaları yok ederken, probiyotiklerin kolonileşmesine müsaade veriyor. Bu sayede probiyotik paklığın kapılarını aralayarak biyolojik bir paklık ihtilali başlatıyoruz.”

%100 doğal içerikli eserlerinin her damlasında 2 bin 500 tane probiyotik bakteri var

Ürünlerinin her damlasında 2 bin 500 adet canlı probiyotik bakterinin bulunduğunun ve bileşenlerinin %100 doğal olduğunun altını çizen BioBellinda Genel Müdür Yardımcısı Fadim Çalışkan Aslan, “ProBioPlus ile insanların muhtaçlık duyduğu istikrarlı ortamları yaratmayı hedefledik. Eserimiz SLES, petrol türevleri, amonyak, fosfat, klor, alkol, paraben ve boya içermiyor. Nötr pH pahası cilt ile uyumlu yapısı sayesinde insanlara ziyan vermiyor ve hassas, alerjik ciltlerde bile tahrişe neden olmuyor. Bunun yanı sıra atık su sarfiyatları ve evcil hayvanların ömür alanlarında oluşan makus kokuları engelleyerek tüm yerleri daha yaşanılabilir ve konforlu kılıyor. Yüzeyleri hem beşerler hem de evcil hayvanlar için mikroplara karşı savunacak probiyotik bakterilerle kaplamanın yanı sıra, tesirini 72 saat kadar sürdürerek paklığın kalıcılığını artırıyor. Tam da bu yüzden eserimiz kısa müddette epeyce ilgi gördü. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere markamızın 40 ülkedeki mevcut kullanıcıları haricinde, eserimizi daha çok bireye ulaştırmayı ve tüm paklık kategorilerinin probiyotik bakteri içeren pazarlarında yer almayı hedefliyoruz” tabirlerini kullandı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Bu paklık eserlerinin her damlasında, 2.500 canlı probiyotik bakteri var!
Adıyaman Çiğköftecisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!