featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın’da ’Kız Kardeşim Projesi’ çerçevesinde girişimci 50 kadın çiftçinin katılımıyla ’Gıda Güvenilirliği ve Etiketleme Mevzuatı’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kırsal alanda yaşayan kadın çiftçilere daha verimli bir tarım için bilgi, yöntem sağlamak, kaynakları daha etkin kullanabilmek ve yönetebilmek, yeni teknolojileri öğretmek ve uygulatmak amacıyla uygulamaya konulan ’Kız Kardeşim Projesi’ sürüyor. Aydın’da Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda eğitim toplantısı düzenlendi. Eğitimde girişimci 50 kadın çiftçiye ’Gıda Güvenilirliği ve Etiketleme Mevzuatı’ konusunda Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ndeki konu uzmanları tarafından bilgilendirmelerde bulunuldu. Eğitim arasında önder girişimci çiftçilere ait ürünlerinin sergilendiği kadın kooperatifleri ve girişimci kadın ürün stantları da gezildi. Eğitim sonunda kadın çiftçilere katılım belgesi takdim edildi.

Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ndeki İncir Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Eğitim Yayın Daire Başkanı Bülent Kahraman Çolakoğlu ve Tarım Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem ve girişimci 50 kadın çiftçi katıldı.

Bu haber (İHA) tarafından otomatik eklenmiştir.

0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Aydınlı kadın çiftçiler bilgilendirildi

Bir Cevap Yazın

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı Yükleyin Herşeyden Haberdar Olun!

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!