Aydın’da, ergen ruh sıhhati sempozyumda görüşüldü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sandviç Kralı

AydınAdnan Menderes Üniversitesi konut sahipliğinde, Çocuk Ergen Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Anabilim Kolu Başkanlığı tarafından düzenlenen Ergen Günleri Sempozyumu’nun yirmi yedincisini “Sosyoekolojik Dönüşüm Dinamiğinde Ergen Ruh Sağlığı” teması ile Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde açılış konuşmasını yapan Sempozyum Eş Lideri Prof. Dr. Füsun Çuhadaroğlu, aktifliğin düzenlenmesine katkıda bulunanlara teşekkür ederek, her yıl ergenlikle ilgili farklı bir tema çerçevesinde düzenlenen sempozyumun temasının bu yıl “Sosyoekolojik Dönüşüm Dinamiğinde Ergen Ruh Sağlığı” olarak belirlendiğini lisana getirdi.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, aktifliğin sosyoekolojik değişimin başta ergen ruh sıhhati olmak üzere ergenler üzerindeki tıbbi ve genetik tesirlerini husus aldığı Ergen Günleri Sempozyumu’nun bilim dünyasına kazandırdığı katkılardan ötürü memnunluk duyduğunu belirtti.

Sempozyumda konuşmacı olan ADÜ Tıp Fakültesi Dekanı V. Prof. Dr. Ayhan Aköz, sosyoekolojik değişikliklerin çocuk ve ergen ruh sıhhati üzerindeki tesirinin kıymetine vurgu yaparak, bu tıp sempozyumların yapılmasının ehemmiyetine değindi.

27. Ergen Günleri Sempozyumu, ergenlik devrinin fizyolojik gelişim, toplumsal çevresel etkenler ve duygusal gelişim üzere araştırmaları ve bilimsel aktiflikleri, alanında tecrübeli uzmanlar tarafından; konferans, panel ve kelamlı oturumlarda online ve yüz yüze olarak 7 bildiri ile gerçekleştirildi.

Sempozyum, hak kazanan poster bildiri müelliflerine Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği tarafından ödül verilmesiyle sona erdi.

Bu haber (İHA) tarafından otomatik eklenmiştir.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Aydın’da, ergen ruh sıhhati sempozyumda görüşüldü
Adıyaman Çiğköftecisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!