Anıtkabir’i 2022’nin birinci on ayında yaklaşık 3 milyon kişi ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sandviç Kralı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da dahil olduğu Ekim ayında 592 bin 352 kişiye kapılarını açan Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’üncü vefat yıldönümünde de ziyaretçi akınına uğradı. 2017’den bu yana öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdiği Anıtkabir ziyaretlerini gelenekselleştiren Hayatıma Ortak Ol Derneği bu yıl da öğrencileri, idare konseyi üyeleri ve gönüllüleriyle ziyaretçiler ortasındaki yerini aldı.

Anıtkabir Komutanlığı’nın paylaştığı datalardan hareketle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın da dahil olduğu ekim ayında yarım milyon ziyaretçiye kapılarını açan Anıtkabir, 2022’nin birinci 10 ayında da yaklaşık 3 milyon kişiyi ağırladı. 2017 yılında İzmir’de kurulan Hayalime Ortak Ol Derneği (HOOD) öğrencileri, idare heyeti üyeleri ve gönüllüleri de Atatürk’ün 84. mevt yıldönümünde klâsik hale getirdiği Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi.

Gerçekleştirdikleri Anıtkabir ziyaretleri hakkında görüşlerini paylaşan Hayalime Ortak Ol Derneği Kurucusu ve İdare Şurası Başkanı Atakan Atalar, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı aydınlanma ışığını daha ileriye taşımak ismine 2017’de kurduğumuz derneğimizde, çocuklarımıza ve gençlerimize eğitim, spor ve sanatta fırsat eşitliği sağlamak emeliyle çıktığımız bu yolda, 2 binin üzerinde öğrencinin hayatına dokunduk. Hem Köy Okulu Yardım projelerimiz ile ulaştığımız çocuklarımızın hem de dernek bünyesinde yer alan HOOD öğrencilerimizin hayallerine giden yolda, onlara eşlik ettiğimiz için çok memnunuz. Bugün, HOOD öğrencilerimizle birlikte Ceddimizin huzuruna çıkmak bizim için gurur verici” dedi.

Burs imkanı ve meslek ağıyla öğrencilerin gelişimlerine dayanak oluyorlar

En büyük gayelerinin kısıtlı imkanlara sahip gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardım etmek olduğunu söyleyen Hayalime Ortak Ol Derneği Genel Müdürü Alper Elbirler ise şu açıklamalarda bulundu: “Dernek faaliyetlerimizin maksatlarının birinci sırasında kâfi imkana sahip olmayan öğrencilerimizin önündeki mahzurları kaldırmak yer alıyor. Bu kapsamda öğrencilere verdiğimiz tertipli bursların yanı sıra toplumsal gelişim programları, ruhsal danışmanlık ve rehberlik hizmeti, toplumsal aktiviteler üzere birçok alanda dayanak veriyoruz. Öte yandan farklı dallarda bulunan bağlantılarımızın yer aldığı ‘kariyer ağı’ ismini verdiğimiz sistem ile öğrencilerimizin ilgilendikleri mevzularda alanında uzman isimlerle iletişime geçmelerini sağlıyoruz. Bu sayede öğrencilerimizin hem eğitimine hem de meslek seyahatlerine rehberlik ediyoruz.”

Dernek faaliyetlerinden faydalanan hali hazırda 45 öğrenci bulunuyor

Dernek faaliyetlerinden faydalanan hali hazırda 45 öğrencinin bulunduğunun altını çizen Hayalime Ortak Ol Derneği Öğrenci İlişkileri Sorumlusu Şeniz Öztorun, “Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Samsun, Tekirdağ, Antalya, Konya, Bursa, Eskişehir, Erzurum üzere birçok şehirden öğrenciye takviye veriyoruz. Böylesine manalı bir günde ülkemizin farklı şehirlerinden Ankara’ya gelen öğrencilerimizle bir arada Atatürk’ü ziyaret etmekten ötürü çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Çağdaş bir ülke için eğitim vazgeçilmezdir

Çağdaş bir ülke için eğitimin vazgeçilmez olduğunu vurgulayan derneğin Kurucusu ve İdare Heyeti başkanı Atakan Atalar; “Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün prensip ve inkılaplarının rehberliğinde, Atatürk şuuruyla yetişen ve Cumhuriyetimizin en büyük emanetçileri olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eşit fırsatlara erişebilmelerini sağlamak; dernek olarak en büyük gayemiz. Hayallerinin peşinden koşan ve hep çabalamaya devam eden çocuklarımızın ve gençlerimizin her vakit yanında olmak için çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz ” tabirlerini kullandı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Anıtkabir’i 2022’nin birinci on ayında yaklaşık 3 milyon kişi ziyaret etti
Adıyaman Çiğköftecisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!