2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Orta Tatili Başlıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Sandviç Kralı

İlkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki yaklaşık 19 milyon öğrenci, 14-18 Kasım’da 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci orta tatilini yapacak. Hafta sonu ile birlikte dokuz güne ulaşan ortada öğrencilerin keyifli vakit geçirmelerini isteyen Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm öğretmen ve öğrencilere uygun tatiller diledi.
Birinci devir orta tatili 14 Kasım 2022 Pazartesi başlayacak ve 18 Kasım Cuma günü sona erecek.
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, son okul gününde öğrencilere şöyle seslendi:
“Sevgili çocuklar, hafta sonu ile birlikte dokuz güne ulaşan ortada bol bol dinlenmenizi, en âlâ dostunuz olan kitaplarla vakit geçirmenizi ümit ediyorum.” dedi.

Bakan Özer’in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Bakan Özer, “Sevgili öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerimiz keyifli ve hoş bir tatil geçirmenizi, 21 Kasım Pazartesi günü sıhhatle tekrar okullarımızda buluşmayı diliyorum.” diye konuştu. Öğretmenlerin mesleksel çalışma programlarının çevrim içi olarak yapılacağını hatırlatan Özer, “Öğretmenlerimiz okula gitmeden Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden mesleksel çalışmalarını tamamlayabilecek. Ulusal Eğitim Bakanlığı yayınlarından çıkan kitaplardan oluşan özel bir seçkiyi barındıran e-kütüphane de tekrar ÖBA üzerinde öğretmenlerimizi bekliyor” dedi. Yeni eğitim hususlarının yanı sıra ÖBA’da geçmişten bugüne yayınlanmış 77 eğitim başlığı yer alacak. Öğretmenlerin daha evvel almadıkları rastgele bir eğitimi tamamlamaları kâfi olacak. Ara tatilin akabinde öğrenciler, 21 Kasım’da tekrar dersbaşı yapacak. 23 Ocak-3 Şubat 2023’te yarıyıl tatili, 17-20 Nisan 2023’te ise ikinci orta tatil olacak. 12 Eylül 2022’de başlayan eğitim öğretim periyodu, 16 Haziran 2023’te sona erecek (Kaynak: MEB) (BSHA-Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
g_zel
Güzel
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_enmedim
Beğenmedim
2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Orta Tatili Başlıyor
Adıyaman Çiğköftecisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Ege Net Haber - Doğru Habercilik ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!